سفارش داروهای طب اسلامی

بیماری فلج مغزی کودکان چیست؟ علت و درمان بیماری

بیماری فلج مغزی کودکان چیست؟ علت و درمان بیماری

۵.۰ rating based on ۱,۲۳۴ ratings

بیانات آیت الله تبریزیان پیرامون ” بیماری فلج مغزی کودکان چیست؟ علت و درمان بیماری ” در سلسله دروس طب اسلامی خود مورخ 96/02/19 بشرح ذیل می باشد:

امروزه این بیماری شایع شده است و درمان آن سویق است. مردم باید از فوائد سویق خبردار بشوند. سویق گندم و جو باید مصرف بشود.

اسم انگلیسی این بیماری «دایپلِژی» است.

فلج مغزی یک اختلال حرکت مغزی پیشرونده است، هر دو پا و هر دو دست مشکل پیدا می‌کند. در فلج مغزی در بزرگسالان و یا ام اس، نصف بدن درگیر می‌شود ولی در فلج مغزی کودکان، فلجی قرینه است و هر دو دست یا هر دو پا را شامل می‌شود.

علت این بیماری اختلالات رشد جنینی است، مغز کودک کامل رشد نمی‌کند ولی سویق کاری می‌کند که بدن کامل رشد کند و مغز کامل رشد کند.

ضربه های زایمان، ممکن است در هنگام زایمان دقت نکنند مانند دکترهای امروزی یا با دستگاه بچه را بیرون بیاورند، یرقان، بچه هایی که به زردی مبتلا می‌شود امکان دارد که فلج مغزی بشوند و حتی اگر خون آن ها عوض بشود گفته می‌شود خون به مغز نرسیده است.

علائم بیماری فلج مغزی کودکان 

تحریک پذیری، استفراغ، عدم توانایی خوردن شیر و با «سُند» به او شیر داده می‌شود، رشد ندارد، حساس در مقابل عفونت، دیر نشستن و دیر راه رفتن و دیر حرف زدن، گاهی هم دچار تشنج می‌شود و گاهی هم بچه مدتی سالم است و یکباره این عوارض آشکار می‌شود.

افرادی مراجعه می‌کنند و می‌گویند فرزند ما تا نه ماهگی سالم بود و تمام حرکات و حرف زدن و خندیدن و غلت زدن را داشت و از نه ماهگی فلج شده است.

درمان بیماری فلج مغزی کودکان بیماری فلج مغزی کودکان چیست؟ علت و درمان بیماری

قطره‌ی مرزنجوش جامع، داروی عقل، جامع با آب مرزنجوش، روغن بنفشه که باعث ترمیم مغز است و داروی پیامبر(ص) که اگر به کودک بدهند خوب است.

بخور حضرت مریم سلام الله علیها هم خیلی در این زمینه موثر است.

سلامت نویس وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *