سفارش داروهای طب اسلامی

حلیم برترین غذا برای درمان مشکلات جنسی

حلیم برترین غذا برای درمان مشکلات جنسی

۵.۰ rating based on ۱,۲۳۴ ratings

بیانات آیت الله تبریزیان پیرامون حلیم برترین غذا برای درمان مشکلات جنسی که در سلسله دروس طب اسلامی خود مورخ 96/02/09 ایراد نموده اند:

صحبت راجع به تغذیه است. غذاهای مفید و منصوصی که در روایات ذکر شده است. وقتی غذایی در بیانات ائمه علیهم السلام وارد شده باشد، اطمینان خاطری برای انسان در مورد ضرر نداشتن آن غذا، به وجود می‌آید.

غذاهای منصوص مانند دعاهای منصوص هستند. هر دعایی خوب است ولی دعاهای منصوص اثر بیشتری دارد. در مورد غذا هم دست انسان باز است ولی اگر در مورد غذایی روایتی وارد شده باشد یقینا نفع این غذا بیشتر است و ضرر کمتری دارد.

سفارش اهل بیت علیهم السلام به خوردن حلیم

حلیم جزء غذاهای اسلامی و مورد سفارش پیامبر صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام است و غذایی است که اهل بیت علیهم السلام از آن استفاده می‌کردند. حلیم برترین غذا برای درمان مشکلات جنسی

در عین حالیکه حلیم غذا است، درمان یک سری بیماری ها و ضعف ها می‌باشد.

حلیم تقویت کننده‌ی کمر و تقویت کننده‌ی جنسی است. حلیم برای عبادت نشاط می‌آورد.

در خیلی از مناطق به خصوص در اطراف خراسان مرسوم است که در مناسبت ها و در دعوتی های خود مانند مراسم عزاداری و عروسی حلیم می‌دهند و این چیز خوبی است و بهتر از انتخاب چیزهای دیگر است.

خوب است چیزی به مهمان بدهیم که سفارش پیامبر صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام باشد.

روایات حلیم علاوه بر مستفیض و متعدد بودن، شاید روایات متواتر هم باشد. حلیم برترین غذا برای درمان مشکلات جنسی

حلیبم از ترکیب گوشت و دانه مانند گندم و جو و یا حتی نخود و ماش از چیزهایی که در روایات منصوص است تشکیل می‌شود.

پختن گوشت با یکی از حبوبات حلیم می‌شود. چیزی که مرسوم است و شناخته شده است، پختن گوشت با گندم یا نهایتا با جو است و در روایات روی گندم یا جو تاکید شده است.

از تعریف حلیم استفاده می‌شود که پختن گوشت با هرکدام از حبوبات مانند نخود که خود نخود تقویت کننده‌ی جنسی است و اگر به شکل حلیم دربیاید اثر آن بیشتر خواهد بود، یا با عدس و لوبیا و ماش، به اعتبار نیاز انسان، می‌تواند باشد.

حلیم تقویت کننده است ولی گاهی در عین تقویت کنندگی اثرات دیگر هم مطلوب است. مثلا شخص مزاج گرم دارد بنابراین حلیم را با عدس درست می‌کند. شخصی اسهال دارد که می‌تواند حلیم را با ماش درست می‌کند.

در برای درست کردن حلیم امروزی پوست گندم و جو را می‌گیرند ولی به نظر می‌رسد که اگر با گندم و جو با پوست باشد بهتر است.

در روایت آمده است:

إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ ص شَکَا إِلَى‌ رَبِّهِ‌ وَجَعَ‌ الظَّهْرِ فَأَمَرَهُ بِأَکْلِ الْحَبِّ (مَعَ اللَّحْمِ) یَعْنِی الْهَرِیسَهَ[1]

یعنی پیامبر صلی الله علیه و آله از کمر درد به خداوند شکایت کرد خداوند به او امر فرمود دانه را با گوشت یعنی حلیم بخورد

در روایت دیگر آمده است: حلیم برترین غذا برای درمان مشکلات جنسی

أَتَانِی جَبْرَئِیلُ ع فَأَمَرَنِی‌ بِأَکْلِ‌ الْهَرِیسَهِ لِیَشْتَدَّ ظَهْرِی وَ أَقْوَى بِهَا عَلَى عِبَادَهِ رَبِّی‌[2]

یعنی جبرئیل آمد و من را به خوردن حلیم امر کرد تا کمرم قوی شود و برای عبادت پرودگارم قوی تر شوم.

غذای حلیم دستور جبرئیل است بنابراین دستور حلیم از خداوند نازل شده است. با وجود این روایت شک و تردید در مورد ضرورت مصرف حلیم باقی نمی‌ماند زیرا قطعا نفع زیادی دارد.

انسان مومن می‌فهمد خداوند بیخود دستور نمی‌دهد و حتما بهترین غذا است و بیشترین نفع را دارد.

حتی الامکان گندمی که مصرف می‌شود، بومی باشد و کود شیمیایی نخورده باشد و سم پاشی هم نشده باشد.

در روایت دیگر آمده است: حلیم برترین غذا برای درمان مشکلات جنسی

إِنَّ عُمَرَ دَخَلَ‌ عَلَى‌ حَفْصَهَ فَقَالَ کَیْفَ رَسُولُ اللَّهِ فِیمَا فِیهِ الرِّجَالُ فَقَالَتْ مَا هُوَ إِلَّا رَجُلٌ مِنَ الرِّجَالِ فَأَنِفَ اللَّهُ لِنَبِیِّهِ ص فَأَنْزَلَ إِلَیْهِ صَحْفَهً فِیهَا هَرِیسَهٌ مِنْ سُنْبُلِ الْجَنَّهِ فَأَکَلَهَا فَزَادَ فِی بُضْعِهِ بُضْعَ أَرْبَعِینَ رَجُلا[3]

یعنی عمر بر حفصه(دخترش) وارد شد گفت پیامبر صلی الله علیه و آله از نظر مردانگی چگونه است حفصه گفت مانند بقیه‌ی مردان است پس خداوند از این مطلب ناراحت شد و برای پیامبر(ص) ظرفی پر از حلیم از گندم بهشت فرستاد و پیامبر صلی الله علیه و آله خورد و قدرت چهل مرد را پیدا کرد.

حلیم بخورید تا از مشکلات جنسی در امان باشید!

امروزه بیشتر مردم مشکل ناتوانایی جنسی دارند و مسئله‌ی مهمی است و به نظر می‌رسد به وجود آمدن این مشکل عمدی است و به وسیله‌ی داروها به خصوص قرص های تقویت کننده‌ی جنسی مانند Sildenafil و Viagra که قرص های آبی رنگی است و Tadalafil که قرص های زرد رنگ است، به وجود آمده است.

این قرص ها نابود کننده است. ممکن است انسان به طور موقت تقویت بشود ولی در آخر کار نابود کننده‌ی نعوظ است. عمدی این قرص ها را قرار می‌دهند تا جمعیت مردم و نسل شیعیان کم بشود.

مردم خوشحال می‌شوند وقتی روز اول و دوم تقویت می‌شود و فکر می‌کند جوان پانزده ساله شده اند ولی خیلی زود نه این دارو و نه داروهای دیگر اثری نمی‌کند و کلا آلت از کار می‌افتد.

حلیمی که برای پیامبر صلی الله علیه و آله فرستاده شد، حلیم خاصی است زیرا از بهشت نازل شده است و از گندم بهشت تهیه شده بود ولی چون برای تقویت پیامبر صلی الله علیه و آله از بهشت حلیم نازل شد، معلوم می‌شود حلیم برای تقویت جنسی مناسب است.

در روایت آمده است: حلیم برترین غذا برای درمان مشکلات جنسی

إِنَّ اللَّهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى أَهْدَى‌ إِلَى‌ رَسُولِ‌ اللَّهِ ص هَرِیسَهً مِنْ هَرَائِسِ الْجَنَّهِ غُرِسَتْ فِی رِیَاضِ الْجَنَّهِ وَ فَرَکَهَا الْحُورُ الْعِینُ‌ فَأَکَلَهَا رَسُولُ اللَّهِ ص فَزَادَ فِی قُوَّتِهِ بُضْعَ أَرْبَعِینَ رَجُلًا وَ ذَلِکَ شَیْ‌ءٌ أَرَادَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ أَنْ یَسُرَّ بِهِ نَبِیَّهُ مُحَمَّداً صلی الله علیه و آله[4]

یعنی خداوند تبارک و تعالی حلیمی از حلیم های بهشت را برای پیامبر صلی الله علیه و آله هدیه فرستاد که گندم آن در بهشت کاشته شده است و حورالعین آن گندم را سابیده و سبوس آن را جدا کرده است و پیامبر صلی الله علیه و آله آن را خورد و قوت چهل مرد را پیدا کرد و آن چیزی بود که خداوند خواست به وسیله‌ی آن پیامبر صلی الله علیه و آله را خوشحال کند.

«فرکها» به معنای جدا کردن سبوس و آسیاب کردن است. معلوم می‌شود جدا کردن سبوس هم کار بدی نیست.

روش درست کردن حلیم را همه می‌دانند. گندم و جو را با هم به مدت طولانی روی آتش قرار می‌دهند تا پخته بشود و له می‌شود و یا امروزه با دستگاه ها میکس انجام می‌شود و تبدیل به حلیم می‌شود.

حلیم های بازاری را صاف می‌کنند و پوست جدا می‌شود ولی نیاز به این کارها نیست.

یک شب تا صبح باید حلیم بپزد. حلیم برترین غذا برای درمان مشکلات جنسی

گندم و جو اگر شکسته باشد زودتر پخته می‌شود ولی به نظر می‌رسد اگر گندم و جو درسته باشد بهتر و خوشمزه تر است.

در روایت آمده است که پیامبر صلی الله علیه و آله  به شتری که بار گندم داشت گفت حلیم راه می‌رود! معلوم می‌شود که حلیم باید گوشت زیادی داشته باشد.

منابع: 

  1. وسائل الشیعه، شیخ حرعاملی، ج25، ص69، باب الاطعمه المباحه، باب32، ح3، ط آل البیت.
  2. المحاسن، برقی، ج2، ص404.
  3. المحاسن، برقی، ج2، ص404.
  4. الکافی، کلینی، ج6، ص320، ط اسلامیه.
سلامت نویس وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *