سفارش داروهای طب اسلامی

خاطره ایت الله تبریزیان از پروفسوری که با طب اسلامی درمان شد!

خاطره ایت الله تبریزیان از پروفسوری که با طب اسلامی درمان شد!

۵.۰ rating based on ۱,۲۳۴ ratings

مطالب ذیل پیرامون خاطره ایت الله تبریزیان از پروفسوری که با طب اسلامی درمان شد! که در سلسله دروس طب اسلامی خود در تاریخ تاریخ: 93/10/28 بیان کرده اند:

و در هر حال، صحبت راجع به طب اسلامی، خیلی زیاد است. دریایی است که خیلی جای کار دارد، بنده چهار جلد کتاب نوشتم ولی جای نوشتن بیست جلد هست. این چهار جلد مانند کتاب اول فقه شیعی، یعنی «المقنعه» است که، بعدا گسترش و عمق پیدا کرد، تا دویست جلد شد. طب هم همین گونه هست، جای کار حوزوی و دانشگاهی دارد که تحقیق و بررسی کنند و مکانیزم این دارو ها را پیدا کنند. وقتی این دکتر ها و پروفسور ها مراجعه می کنند تعجب می کنند، می گویند این چه طبی است؟

به عنوان مثال یک پروفسور به من مراجعه کرد ،گفت من استاد دانشگاهم و طب سنتی و طب سوزنی هم خوانده ام ولی نمی توانم سیاتیک خودم را معالجه کنم. گفتم روایت داریم از حضرت امیر (علیه السلام) که می فرماید: ناخن های دست و پا را بگیر و بروی پا ببند. بعد از یک هفته آمد. با تعجب گفت: این معجزه چیست؟ من نمی فهم، یک جزوه کامل درباره ناخن درمانی نوشتم. خاطره ایت الله تبریزیان از پروفسوری که با طب اسلامی درمان شد!

گفت: بخودم گفتم من طبیبم و می فهمم پس ناخن ها را مرتب می چینم. من بهش گفتم که باید پخش کنی. آن شخص ناخن ها را مرتب گذاشت، درد ده برابر شد و نفسم هم گرفت. بعد یادم آمد که شما گفتید پخش بگذار. و سیاتیکم ظرف دو ساعت خوب شد.

پروفسور جزوه نوشته به نام انرژی درمانی. خیلی از بیماری ها درمان می شود، تا جایی که نیازمند عمل جراحی نیست. روایت داریم: عده ای نزد پیامبر آمدند، گفتند: ما برادرمان شکم درد دارد. می خواهیم درمان کنیم. فرمود: چگونه درمان می کنید؟ گفتند: طبیبی یهودی داریم که شکمش را می شکافد و چیزی را بیرون می اورد وسپس می شوید و می دوزد. فرمود: این کار را نکنید. رفتند و برای دوم آمدند، گفتند می خواهیم عمل جراحی کنیم. پیامبر (صلی الله علیه آله و سلم) فرمود: این کار را نکنید .بار سوم آمدند و باز همان حرف ها تکرار کردند. پیغمبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: بروید هر کاری می خواهید بکنید. 

رفتند و این کار را کردند وشخص بهبود یافت. برگشتند و عرض کردند که ما این کار را کردیم و خوب شد. پیامبر(صلی الله علیه و آله ) فرمودند: خوب شد، ولی این بهترین درمان نیست. بهترین درمان حجامت و عسل و سیاه دانه است.

ایت الله تبریزیان, شیخ عباس تبریزیان, تبریزیان کیست, طب اسلامی, آیت الله تبریزیان, سایت آیت الله تبریزیان, سایت تبریزیان, خاطره ایت الله تبریزیان از پروفسوری که با طب اسلامی درمان شد!

توضیح حدیث: خاطره ایت الله تبریزیان از پروفسوری که با طب اسلامی درمان شد!

این روایت معنای زیادی دارد. یعنی روزی می رسد که بشر به عمل جراحی نیاز ندارد. می تواند با چیز دیگر درمان شود. ما از روایتی فهمیدیم که می توان آپاندیس را با خوردن پنجاه گرم عسل و هفت دانه سیاه دانه درمان کرد.

خیلی ها را سفارش کردیم و خوب شدند، با این تبلیغ، عمل حذف می شود. تا جایی که دکتری، که پیش جراحی کار می کند. می گوید: هر کسی برای عمل می آید می گویم برو عسل بخور و او خوب می شود.

حجامت جایگزین عمل است، همین عسل و سیاه دانه. این تجربه ای که من حدود پانزده سال دارم، این کتاب را سی سال قبل نوشته ام. تا حالا مطرح نشده است. طب اسلامی در مشهد جا افتاده است و در اصفهان نیز تا حدودی جا افتاده است. طب اسلامی برای هیچ بیماری ای عاجز نیست و برای همه درمان دارد. روایتی داریم: «لِکُلِّ داءٍ دَواءٌ»[1] یعنی «برای هر دردی، دارویی هست.»

منبع:  

  1. دانشنامه احادیث پزشکی، محمد محمدی ری شهری، ج1، ص46.

 

سلامت نویس وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *