سفارش داروهای طب اسلامی

روغن سداب بهترین درمان سرگیجه

روغن سداب بهترین درمان سرگیجه

۵.۰ rating based on ۱,۲۳۴ ratings

بیانات آیت الله تبریزیان پیرامون روغن سداب بهترین درمان سرگیجه در طب اسلامی، متون ذیل برگرفته از سلسله دروس خارج طب اسلامی ایشان مورخ 94/01/15 می باشد:

سرگیجه علل مختلف دارد یکی از علل زیادی و غلبه خون و گاهی به علت کمی خون و گاهی چربی خون است، کسی که دچار سرگیجه شود وقتی بایستد احساس می‌کند که همه‌چیز زیر پای او می‌چرخد و سقف می‌چرخد.

اگر سرگیجه ناشی از کم‌خونی باشد وقتی شخص می‌ایستد بینایی او تار می‌شود و بعد از چند لحظه بینایی برمی‌گردد ولی اگر علت غلبه خون یا چربی خون باشد فقط احساس چرخش به وجود می‌آید.

سرگیجه, طب اسلامی, ایت الله تبریزیان, درمان سرگیجه, روغن سداب, روغن سداب بهترین درمان سرگیجه

اولین درمان سداب است، پیامبر (صلی الله علیه و آله) می‌فرمایند«من اکل السداب ونام علیه أمن من الدوار وذات الجنب[1]

ترجمه روایت:
«کسی که سداب بخورد و بخوابد ایمن می‌شود از سرگیجه و التهاب ریه.» روغن سداب بهترین درمان سرگیجه

مقدار هم کافی است به مقدار صدق باشد و موقع خواب درون شخص سداب باشد. سداب گیاهی شبیه آویشن است که برگ‌های گرد و ریز دارد دانه‌های سبز و مثلثی شکل دارد و به همراه ساقه و برگ و دانه به فروش می‌رسد، نام دیگر آن فیجن است، سداب برای بیماری‌های گوش مفید است.

برای تهیه روغن سداب ابتدا سداب را در ظرف ریخته سپس روغن‌زیتون اصل و مرغوب بریزید تا جایی که روی سداب بیاید و آن را بپوشاند سپس روی شعله خیلی ملایم یا بخاری به مدت یک یا دو ساعت یا حتی شب تا صبح بگذارید، توجه شود که گرما باید ملایم باشد تا نسوزد، سپس آن را صاف کنید و برای بیماری‌های گوش استفاده کنید.

منبع:

  1. طب النبی، ابو العباس جعفر بن محمد المستغفری، ص۳۰.
سلامت نویس وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *