سفارش داروهای طب اسلامی

ضرورت تحقیق و تبلیغ طب اسلامی

ضرورت تحقیق و تبلیغ طب اسلامی

۵.۰ rating based on ۱,۲۳۴ ratings

مطالب ذیل برگرفته از متون درس خارج طب اسلامی آیت الله تبریزیان پیرامون ضرورت تحقیق و تبلیغ طب اسلامی مورخ 93/10/28 می باشد:

می دانید طب اسلامی تا امروز، به صورت مفصل مطرح نشده است و هر چقدر مطرح شده، به شکل روایت بیان شده است. فرق بین روایات طبی و طب اسلامی، مانند فرق بین کتاب های حدیثی و روایی و کتاب های فقهی است.کتب فقهی سندها را بررسی و حلاجی می کند. متن را بررسی و تعارض ها را حل می کند و حدیث را آماده می سازد. از خود روایت بصورت مستقیم نمی شود حکم شرعی را استفاده کرد، بلکه باید کارهایی روی احادیث انجام بگیرد و عمل استنباط روی آن ها صورت پذیرد. ضرورت تحقیق و تبلیغ طب اسلامی

طب اسلامی نیازمند تبلیغ و تعریف است! ضرو

ضرورت تحقیق و تبلیغ طب اسلامی, ایت الله تبریزیان, رسانه, تبلیغ, طب اهل بیترت تحقیق و تبلیغ طب اسلامی

این کار را بنده، در این کتاب انجام دادم. این مرحله اول بود، ولی این طبی که تازه مطرح شده و قبلا مطرح نشده بود و همچنین کتاب دیگری نیز در این زمینه نوشته نشده بود، اگر قرار باشد به صورت شایسته و کامل مطرح بشود، نیاز به کار و این جلسات دارد و نیاز به درس های متعدد و نوشتن کتاب های زیاد دارد.

چقدر کار وسیاست گذاری وبرنامه ریزی کرده اند و از طریق رسانه و مجلات وماهواره تا طب شیمیایی را جا انداختند. طب اسلامی این تجمعات و کلاس ها و کتاب نوشتن ها را نیاز دارد تا مطرح شود. مردم و اجتماع باید طب اسلامی را باور کنند و قبول کنند. این طب شیمیایی هیچ سندی و پشتوانه و اعتباری ندارد.

در درمان بوسیله فلان دارو اگر از کسی بپرسی چرا این دارو را مصرف کنم، کسی نمی داند. در طب اسلامی یازده هزار روایت سند داریم؛ ولی آن ها تبلیغ کردند و جا انداختند و کار رسانه ای و ماهواره ای کردند.

توطئه دشمنان برای حذف حجامت در زمان ناصرالدین شاه

ضرورت تحقیق و تبلیغ طب اسلامی, داروسازی, ایت الله تبریزیان, توطئه دشمنان, طب سنتی, حجامت, خواص حجامت, ناصرالدین شاه

به عنوان نمونه در زمان ناصر الدین شاه به کسی که در دربار حجامت می کند، پول هنگفتی دادند تا تیغ های حجامتش را زهر آگین کند. تا دو نفر از درباریان مردند، ناصر الدین شاه عصبانی شد و حجامت را منع کرد و گفت هر کسی حجامت کند مجازات می شود. با این کار داروی شیمیایی آوردند. قبلا با حجامت انجام می شد. راز را فهمیدند که حجامت است .حجامت را از مسلمانان گرفتد و بجای ان دارو وسموم را به مردم دادند و خیلی کار کردند. ضرورت تحقیق و تبلیغ طب اسلامی

به عنوان مثال می دانیم که پیِ گاو از چیزی هایی هست که در شرع یهود حرام است. ولی در دین ما و قرآن از آن به عنوان طیبات بیان شده است. در آیه می فرماید: « فَبِظُلْمٍ مِّنَ الَّذِینَ هَادُواْ حَرَّمْنَا عَلَیْهِمْ طَیِّبَاتٍ أُحِلَّتْ لَهُمْ»[1]

ترجمه آیه: «بخاطر ظلمی که کردند طیبات بر آنها حرام شد.» ضرورت تحقیق و تبلیغ طب اسلامی

قرآن تعبیر به طیبات می کند. یعنی خیلی فایده دارد. چون مبالغه نمی کند. الان فروختن پی گاو در تمام دنیا ممنوع است. در کشتار گاه ها نمی فروشند، حتی در ایران. این ها کار کردند. ریشه ها را خشکاندند. چیزی که مفید است را با سیاست از مردم گرفتند و دارو های شیمیایی را که، کارخانه هایشان بیشتر متعلق به صهیونیست ها است را رواج و به مردم دادند.

تولید دارو و اعتیاد مردم به آن! ضرو رت تحقیق و تبلیغ طب اسلامی

ضرورت تحقیق و تبلیغ طب اسلامی, داروسازی, ایت الله تبریزیان, توطئه دشمنان, طب سنتی, طب گیاهی, طب غربی, خیانت داروسازی

خیلی کار شده است. الان یکی از کارهایشان این است که طوری دارو درست می کنند، که کسی که الان مصرف می کند، یک ماه دیگر نیازمند چند داروی دیگر بشود. هر روز نیاز به دارو بیشتر می شود. آمار دارو را بگیرید. قبلا مشهد دو تا داروخانه داشت. الان آمار داروخانه ها زیاد، و چند برابر شده است.

ما هم باید کار هنگفتی کنیم تا بتوانیم طب اسلامی را، رواج دهیم. تا بین مردم جا بیفتد. البته الحمد لله زمینه هست و آن، اعتقاد به پیامبر و ائمه (علیهم السلام) است. مردم ائمه (علیهم السلام) را دوست دارند. وفتی می فهمند این دارو، داروی امام رضا (علیه السلام) است، اعتقاد و ارزش قائل می شوند و اثر می بینند.

منبع: ضرورت تحقیق و تبلیغ طب اسلامی

  1. سوره نساء، آیه160.
سلامت نویس وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *