سفارش داروهای طب اسلامی

معرفی بیماری سیاتیک + ۳ راهکار درمان

معرفی بیماری سیاتیک + ۳ راهکار درمان

۵.۰ rating based on ۱,۲۳۴ ratings

بیانات آیت الله تبریزیان پیرامون ” معرفی بیماری سیاتیک + 3 راهکار درمان ” در سلسله دروس طب اسلامی خود مورخ 96/02/13 به شرح ذیل می باشد:

سیاتیک، درد شدید در اندام های تحتانی و در مسیر عصب سیاتیک و شاخه های آن است.

عصب سیاتیک، بزرگ ترین عصب در بدن است که از مهره های کمر شروع می‌شود و از داخل لگن عبور می‌کند و به ران و پشت ساق و تا مچ پا می‌رسد.

عصب سیاتیک به جهت اینکه بزرگ ترین عصب بدن است، همیشه در معرض آسیب و ضربه و عفونت و مشکلات دیگر است. 

اگر هر جای این عصب ضربه بخورد به خصوص اگر ضربه در ناحیه کمر باشد یا انسان از بلندی بیفتد، آزرده می‌شود و درد می‌گیرد.

گاهی علت بیماری سیاتیک، پارگی دیسک است. یک گردی بین مهره های ستون فقرات وجود دارد که «دیسک» نامیده می‌شود و اجازه‌ی خم شدن به انسان می‌دهد. گاهی «دیسک» پاره می‌شود و یا از جای خود بیرون می‌آید که باعث افتادن مهره روی مهره‌ی دیگر می‌شود که در نتیجه فشار به عصب سیاتیک می‌آورد. معرفی بیماری سیاتیک + 3 راهکار درمان

بنابراین ناراحتی های ستون مهره ها و ضربه ای که به کمر وارد می‌شود و افتادن از ارتفاع یا بلند کردن شئ سنگین ممکن است سبب پارگی دیسک بشود که به دنبال آن درد سیاتیک به وجود می‌آید. 

بله درست است که در روایات اشاره به رگ سیاتیک شده است و نه عصب سیاتیک ولی با این حال درد سیاتیک از کمر شروع می‌شود و رگ خون در کمر نیست. درست است که با بستن پارچه خون سیاهی خارج می‌شود و باعث درمان سیاتیک می‌شود ولی نمی‌توان نتیجه گرفت سیاتیک رگ خونی است.

مثلا کسی حجامت مچ پا انجام می‌دهد، کبد او درمان می‌شود. سیاتیک هم همین حالت را دارد یعنی با فصد رگ سیاتیک، عصب سیاتیک درمان می‌شود.

کلمه‌ی «عرق» برای عصب و رگ خونی گفته می‌شود و در روایات سیاتیک به نظر می‌رسد مراد عصب سیاتیک است.

گاهی بیماری سیاتیک به صورت بی حسی ظاهر می‌شود، بنابراین بیماری سیاتیک گاهی به صورت درد و گاهی به صورت بی حسی ظاهر می‌شود.

اگر فشار روی عصب سیاتیک بیاید سبب بی حسی پا هم می‌شود. معرفی بیماری سیاتیک + 3 راهکار درمان

سه راهکار درمان بیماری سیاتیک معرفی بیماری سیاتیک + 3 راهکار درمان

  1. خوابیدن روی زمین سخت است.
  2. ناخن درمانی که بارها توضیح دادیم. (بستن ناخن های دست و پا به صورت نامنظم روی محل درد سیاتیک)
  3. فصد به این صورت که در حال ایستاده پارچه ای از کمر تا مچ پا خیلی محکم و شدید ببندند به گونه ای که به حالت غش برسد، بعد از آن تیغ را در خمیدگی پا بزنند. خون سیاهی خارج می‌شود و سیاتیک درمان می‌شود.

سلامت نویس وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *