سفارش داروهای طب اسلامی

۴ کاری که باید بعد از رابطه جنسی انجام دهید!

۴ کاری که باید بعد از رابطه جنسی انجام دهید!

۵.۰ rating based on ۱,۲۳۴ ratings

بیانات آیت الله تبریزیان پیرامون ” 4 کاری که باید بعد از رابطه جنسی انجام دهید! ” در سلسله دروس طب اسلامی خود مورخ 95/07/05 به شرح ذیل می باشد:

1. بعد از جماع، حتما دراز بکشید تا دچار بیماری پروستات نشوید

یکی از کارهایی که باید رعایت شود دراز کشیدن بعد از عمل همبستری است. بعد از اتمام همبستر شدن نباید بلافاصله بنشیند یا بایستد. زیرا عمل جماع همراه با سختی و فشار است و صلاح این است که بعد از اتمام جماع مدتی را دراز بکشد.

دراز کشیدن باید فقط به سمت راست باشد. اینکه نباید به پشت خوابیده شود به این جهت است که منی به مجاری ادراری برنگردد که در صورت «رفلکس» سبب بیماری پروستات می‌شود. روایت می‌فرماید:

مَخَافَهَ أَنْ یَتَرَدَّدَ مِنْهُ بَقِیَّهُ الْمَنِیِّ فَیَکُونَ مِنْهُ دَاءٌ لَا دَوَاءَ لَه‌[1] 4 کاری که باید بعد از رابطه جنسی انجام دهید!

یعنی ترس از برگشت منی است که سبب بیماری می‌شود که دوائی برای آن نیست.

شاید این مسئله پروستات که امروزه مردم به آن گرفتار هستند یکی از علل آن رعایت نکردن این مسئله است.

انسان بعد از جماع نباید به پشت بخوابد زیرا منی «رفلکس» می‌کند و موجب پروستات می‌شود. بنابراین مدتی به سمت راست بخوابد. ده دقیقه حداقل به سمت راست خوابیده شود تا صدق صورت پذیرد. بعد از خواب به سمت راست باید ادرار صورت بگیرد تا باقی مانده منی از مجاری خارج شود.

2. بعد از نزدیکی ادرار خود را نگه ندارید!

گویا در اینجور موارد اگر ادرار نشود باقیمانده منی چون یک موجود زنده است با حرکت های سریع به پروستات داخل و خارج می‌شود و این تردد باعث باز و بسته شدن مکرر پروستات می‌شود و به پروستات فشار می‌آورد و سبب بیماری پروستات می‌شود. 4 کاری که باید بعد از رابطه جنسی انجام دهید!

بنابراین می‌فرماید حتما بعد از جماع ادرار شود و در صورت عدم ادرار روایات می‌فرماید سبب رفلکس منی می‌شود و سبب ابتلاء به بیماری می‌شود که درمان ندارد که بیماری پروستات یا سرطان پروستات است.

3. بعد از همبستری، آقایان غسل کنند خانم ها دراز بکشیند

بعد از ادرار کردن باید کل بدن شسته بشود. این بحث در غسل جنابت گذشت که در این عمل کل بدن کثیف می‌شود و موادی از کل بدن خارج می‌شود و باقی ماندن این مواد روی بدن بیمار کنند و سبب آسیب به انسان می‌شود.

در خانم ها برعکس است و باید به پشت خوابیده شود تا منی خارج نشود. این طوری که امروزه سفارش می‌کند باید بالشتی هم زیر کمر خود بگذارند.

فاذا فعلت ذلک فلا تقم قائما و لا تجلس‌ جالسا و لکن تمیل على یمینک ثم انهض للبول اذا فرغت من ساعتک شیئا فانک تأمن الحصاه باذن اللَّه تعالى ثم اغتسل و اشرب من ساعتک شیئا من المومیائى بشراب العسل او بعسل منزوع الرغوه فإنه یرد الماء مثل الذى خرج منک‌[2]

یعنی هنگامی که همبستری تمام شد ایستاده و نشسته نباش بلکه به سمت راست متمایل شو و دراز بکش سپس برای ادرار بلند شو در همان ساعات اول زیرا از پروستات ایمن می‌شوی به اذن خداوند و غسل کن و بعد از غسل بلافاصله عسل به تنهایی یا آب عسل با مومیایی مصرف کن زیرا برای تو آنچه را از دست داده ای باز می‌گرداند. 4 کاری که باید بعد از رابطه جنسی انجام دهید!

«حصاه» بیشتر به معنای پروستات می‌آید و گاهی هم به معنای سنگ کلیه و مثانه می‌آید.

وقتی امام از کاری نهی می‌کند یعنی آن کار ضرر دارد.

4. عسل با موم بهترین تقویت کننده بعد از نزدیکی

مومیایی باید اصل باشد و اندازه مصرف آن بیشتر از یک دانه برنج نباشد. یک دانه مومیایی در دهان قرار بدهید و با آب عسل قورت بدهید. 4 کاری که باید بعد از رابطه جنسی انجام دهید!

مومیایی هم مالیدنی وجود دارد و هم خوردنی وجود دارد. گاهی ریشه زرشک را به جای مومیایی می‌فروشند.

مومیایی اصل بویی شبیه به بوی نفت دارد و اگر خیلی خوب باشد بوی ادرار آهوان و بز کوهی می‌دهد. زیرا آن ها خود را به مومیایی می‌مالند و چند مدتی کنار آن می‌مانند.

بعید نیست که مومیایی و عسل برای خانم ها هم مفید باشد البته در این روایت خطاب به مردان است. به یاد ندارم که سفارشی برای خانم ها به این شکل باشد. چون خانم ها پروستات ندارند این رعایت ها برای آن ها ضروری نیست.

عسل باید از زنبوری که از کل گیاهان تغذیه می‌کند باشد. به همین جهت پیشنهادی دادیم که عسل های مختلف را باهم ترکیب کنند تا خاصیت درمانی قوی داشته باشد.

خداوند در هر منطقه چیزهایی که برای اهل آن منطقه نیاز است را قرار می‌دهد ولی امروزه بشر اکتفاء به محصولات اطراف خود نمی‌کند به همین جهت مخلوط تمام عسل ها شاید اثر بهتری داشته باشد.

بنابراین انسان بعد از همبستر شدن به سمت راست بخوابد و بعد از آن ادرار کند و بعد موضع را بشورد و غسل کند و بعد از غسل شربت عسل با مومیایی مصرف کند تا آنچه از او خارج شده است باز گردد.

منابع: 

  1. جعفریات، ابن اشعث، ص21.
  2. طب الرضا، امام رضا ع، ص66.
سلامت نویس وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *